Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

10. Niedziela Zwykła 06.06.2021

 

  1. Tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy dzisiaj na spotkanie organizacyjne do kościoła o godz. 1700.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 10 czerwca tradycyjnym poświęceniem wianków i ziół.
  3. W piątek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, czyli nasz parafialny odpust. Msze św. będą sprawowane o godz. 700, 730, 900, 1700 i 1800. Podczas Mszy św. o godz. 1800 abp Władysław Ziółek udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Po Mszy o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt zadośćuczynienia.
  4. Mszą odpustową rozpoczniemy w naszej parafii Święto Eucharystii. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 2100. Następnego dnia w sobotę 12 czerwca adoracja przez cały dzień. Eucharystia dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II o godz. 1800, a po niej Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej upamiętniającej wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 1000 infułat Andrzej Dąbrowski będzie obchodził 50. rocznicę święceń kapłańskich, a ks. prałat Grzegorz Kopytowski 30-tą. Zapraszamy do modlitwy o świętość kapłanów i nowe powołania do służby w Kościele. Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
  6. Tego dnia po Mszy o godz. 1800 nabożeństwo fatimskie połączymy z czerwcowym. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w tygodniu o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  7. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy trzy wielkie miasta połączone jedną ideą modlitwy wynagradzającej oraz neoprezbiterów Kościoła Łódzkiego. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy Klucze do Eucharystii. „Idziemy” pisze o internetowych portalach modlitwy. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o Teatrze w seminarium.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jadwiga Kiełmuć, lat 76,

i † Janusz Tryzno, lat 72.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.