Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

15. Niedziela Zwykła 11.07.2021

 

  1. We wtorek 13 lipca po Mszy o godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, w ramach którego odmówimy różaniec i Litanię do Najświętszej Maryi Panny.
  2. W piątek 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. U Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi, przy ul. św. Teresy 6, trwa Nowenna ku czi Matki Bożej Szkaplerznej. Szczegóły w gablocie.
  3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1300 i 1800. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  4. W przyszłą trzecią niedzielę lipca taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy francuską inicjatywę odpowiadającą na wyzwania współczesnego potopu oraz sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia. „Gość Niedzielny” przybliża Regułę św. Benedykta oraz postać księdza Severino Fabrianiego. W „Idziemy” przeczytamy o dzwonie Zygmunta na Wawelu, w związku z pięćsetną rocznicą jego zawieszenia. „Przewodnik Katolicki” pisze o Słuchaniu Boga w trudnych chwilach.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Wiesław Rozpierski, lat 75,

† Mirosław Skwirus, lat 89,

† Jerzy Sosnowski, lat 70,

i † Jerzy Szkudlarek, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.