Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

18. Niedziela Zwykła 01.08.2021

  1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu w czasie wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Niech to świadectwo pomoże wielu osobom uwikłanym w pijaństwo i opanowanych chorobą alkoholową wrócić na drogę wolności. Z racji pierwszej Niedzieli miesiąca o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne wraz z modlitwą o trzeźwość narodu.
  2. W czwartek 5 sierpnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W piątek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę cudownej przemiany Chrystusa na górze Tabor wobec uczniów: Piotra, Jakuba i Jana. Z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1730.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca O godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Także 7 sierpnia wspominamy bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela  Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz Patrona Stowarzyszenia Rodziny Jego imienia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800.
  5. Dzisiaj zbiórka do puszek dla chrześcijan w Bejrucie. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jacek Głowacki, lat 58,

i † Andrzej Słowiński, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.