Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

19. Niedziela Zwykła 08.08.2021

  1. W piątek 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się nabożeństwo Fatimskie z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W sobotę 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, gorliwego czciciela Matki Bożej, który oddał swoje życie za współwięźnia w Oświęcimiu.
  3. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To także 101. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. Po każdej Eucharystii tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
  4. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się w gablocie. 12 sierpnia zaczniemy Nowennę przed rozpoczęciem Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę, którą będziemy odmawiać po wieczornych Mszach św.
  5. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  7. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Cecylia Jóźwiak, lat 87,

† Stanisława Nowak, lat 91,

† s. Klara Władysława Szczęch, lat 95,    

i † Teresa Wyszatycka, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.