Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

NIEDZIELA WNIEBOWZIĘCIA NMP 15.08.2021

 

  1. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już po raz 96. wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Szczegóły znajdują się w gablocie. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii do grupy duchowej. Trwa Nowenna w intencji tegorocznej Pieszej, którą odmawiamy po mszach wieczornych.
  2. Początek września w Kościele Łódzkim rozpoczniemy wielką modlitwą skierowaną do Boga w ramach Jerycha modlitewnego. W naszym mieście Ks. Abp Grzegorz Ryś, oprócz kościoła Matki Bożej Fatimskiej (o czym słyszeliśmy w ostatnią niedzielę) wyznaczył jeszcze kościół Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Św. Teresy. Świątynia ta należy do naszego Dekanatu Łódź – Radogoszcz, którego parafie włączą się w to wielkie łódzkie czuwanie. Doba adoracyjna naszej parafii rozpocznie się Mszą św. o godz 800 w środę 8 września br. Serdecznie zapraszamy do modlitwy naszych parafian, a szczególnie osoby życia konsekrowanego.
  3. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przypomina VI Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się 30 lat temu w Częstochowie oraz śmierć głodową św. o. Maksymiliana Marii Kolbego. „Gość Niedzielny” przybliża postać bł. ks. Michała Sopoćko. W „Idziemy” przeczytamy o ks. Ignacym Skorupko, którego pierwszy pomnik nieprzypadkowo stanął w Łodzi. „Przewodnik Katolicki” pisze o dogmacie wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  5. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Wojciech Ambroziak, lat 74,

† Wanda Dębicka, lat 66,      

i † Elżbieta Srebrzyńska, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.