Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

21. NIEDZIELA ZWYKŁA 22.08.2021

 

 1. W czwartek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła, ale także uwieńczenie pątniczego trudu pielgrzymek z terenu Archidiecezji Łódzkiej na Jasną Górę.
 2. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych:

W dniach od 1 do 8 września Jerycho modlitewne w kościołach:

 • Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, ul. Kilińskiego 228,
 • Karmelitanek Bosych w Łodzi, ul. Św. Teresy 6,
 • Św. Archaniołów Michała i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim,
 • Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie (Sercanie),
 • Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku.

W kościołach tych będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne i wszystkie osoby indywidualne.

W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie odnowa.jezuici.pl

W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.

W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej.

Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych
i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie katecheza.lodz.pl

W dniach od 19 do 22 września w siedemnastu stacyjnych kościołach jubileuszowych odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Kościołami stacyjnymi są:

 • Archikatedra św. Stanisława Kostki w Łodzi,
 • Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi,
 • Wniebowzięcia NMP w Łodzi,
 • Św. Wojciecha w Łodzi,
 • Miłosierdzia Bożego w Łodzi,
 • Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi,
 • NSJ w Łodzi (Retkinia),
 • Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Pabianicach,
 • Św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Maz.,
 • Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.,
 • Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku,
 • Św. Narodzenia NMP w Bełchatowie,
 • Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,
 • Św. Arch. Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim,
 • Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach,
 • Św. Mikołaja w Wolborzu,
 • Narodzenia NMP w Szczercowie.

 

 1. Jerycho modlitewne w kościele Sióstr Karmelitanek Bosych, przy ul. Św. Teresy 6, rozpocznie się 1 września o godz. 1830. Nieustanna modlitwa będzie trwała przez 7 dni i nocy. Adoracyjna modlitwa naszej parafii rozpocznie się Mszą św. o godz 800 w środę 8 września. Serdecznie zapraszamy do modlitwy naszych parafian, a szczególnie osoby życia konsekrowanego.
 2. Parafia otrzymała Kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi w cenie 10 zł. Nabywając go wspieramy misjonarzy.
 3. Sierpniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na remont schodów do kościoła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” rozmawia z Zakonnicą, która skradła nam serca i pisze o Nienawiści wobec wierzących. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o czekających nas wydarzeniach ewangelizacyjnych w Łodzi. „Idziemy” przybliża postać zmarłego abpa Henryka Hosera SAC. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień września. Jest także najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
 5. Dom Księży Emerytów w Łodzi na Chojnach boryka się z problemem opieki dla 30 księży. Ks. Dyrektor serdecznie prosi o pilny kontakt z emerytowanymi pielęgniarkami oraz z osobami, które zajęłyby się księżmi wymagającymi pomocy w ramach umowy o pracę.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Bogumiła Kmiecik, lat 87,

† Zdzisław Olczak, lat 75,

i † Zbigniew Przybylski, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.