Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

22. NIEDZIELA ZWYKŁA 29.08.2021

 

 1. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych:

– W dniach od 1 do 8 września Jerycho modlitewne w kościołach:

 • Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, ul. Kilińskiego 228,
 • Karmelitanek Bosych w Łodzi, ul. Św. Teresy 6,
 • Św. Archaniołów Michała i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim,
 • Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie (Sercanie),
 • Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku.

W kościołach tych będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18001 września do godz. 18008 września. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne i wszystkie osoby indywidualne.

– W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie www.odnowa.jezuici.pl 

– W ramach Kongresu 11 września w godz. od 1600 do 2200 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.

– W niedzielę 12 września o godz. 2000 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej.

– Dnia 13 września od godz. 900 do 1400 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie www.katecheza.lodz.pl

– W dniach od 19 do 22 września w siedemnastu stacyjnych kościołach jubileuszowych odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Kościołami stacyjnymi są:

 • Archikatedra św. Stanisława Kostki w Łodzi,
 • Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi,
 • Wniebowzięcia NMP w Łodzi,
 • Św. Wojciecha w Łodzi,
 • Miłosierdzia Bożego w Łodzi,
 • Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi,
 • NSJ w Łodzi (Retkinia),
 • Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Pabianicach,
 • Św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Maz.,
 • Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.,
 • Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku,
 • Św. Narodzenia NMP w Bełchatowie,
 • Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,
 • Św. Arch. Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim,
 • Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach,
 • Św. Mikołaja w Wolborzu,
 • Narodzenia NMP w Szczercowie.
 1. Jerycho modlitewne w kościele Sióstr Karmelitanek Bosych, przy ul. Św. Teresy 6, rozpocznie się 1 września o godz. 1830. Nieustanna modlitwa będzie trwała przez 7 dni i nocy. Adoracyjna modlitwa naszej parafii rozpocznie się Mszą św. o godz 800 w środę 8 września. Serdecznie zapraszamy do modlitwy wszystkich parafian.
 2. Kończą się wakacje i powraca dawny, niedzielny porządek Mszy św. Od przyszłej niedzieli zostają wznowione Msze św. o godz. 1300 i 1800.
 3. W środę 1 września wspólną modlitwą na Mszy św. o godz. 1700 rozpoczniemy nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców, a także dyrekcje szkół oraz nauczycieli i katechetów. Dziękując za wakacyjny wypoczynek prośmy o Boże błogosławieństwo na nowy czas nauki. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w najbliższym tygodniu podczas wszystkich Mszy św., aby nowy rok szkolny rozpocząć w łasce uświęcającej. W przyszłą niedzielę 5 września na Mszy św. o godz. 1130 poświęcenie tornistrów.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i o 1730. Tego dnia, 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, przypada dzień imienin arcybiskupa Grzegorza Rysia. Zachęcamy do modlitwy w intencji Czcigodnego Solenizanta.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
 7. Po przerwie wakacyjnej w czwartek 9 września br. wznawia działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Zapraszamy również chętnych do pomagania.
 8. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną ,,Akcję Tornister”, która ma na celu pomoc dla najuboższych dzieci z polskimi korzeniami zamieszkałymi w diecezji pińskiej na Białorusi. Przygotowaną wyprawkę szkolną zapakowaną do torby jednorazowej dostarczamy do Zakrystii lub do kancelarii parafialnej w terminie do 12 września. Listy z wyszczególnieniem najpotrzebniejszych artykułów szkolnych są wyłożone przy wejściu do Kościoła.
 9. We wrześniu odbędzie się w naszej parafii Rocznica Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1000 w następującej kolejności: 12 września dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 172, 19 września dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 65 i 26 września dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 55 i ze Szkoły Podstawowej Scholasticus.
 10. Za złożone ofiary na kościół indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Krzysztof Krysiak, lat 60,

† Alicja Markowiak, lat 73,

† Zygmunt Raczyński, lat 85,

† Wanda Sitkiewicz, lat 89,

† Maria Szer, lat 92,           

i † Jan Śledziński, lat 68.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.