Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

23. NIEDZIELA ZWYKŁA 05.09.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela została ogłoszona przez abp. Stanisława Gądeckiego Dniem Solidarności z Afgańczykami. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował, aby tego dnia w polskich kościołach i kaplicach podczas modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie, a po mszach zorganizować kwestę na rzecz Afgańczyków. Zebrane środki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
 2. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800, nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu.
 3. Trwa Jerycho modlitewne w kościele Sióstr Karmelitanek Bosych, przy ul. Św. Teresy 6. Adoracyjna modlitwa naszej parafii rozpocznie się Mszą św. o godz 800 w środę 8 września. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 4. W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na na stronie odnowa.jezuici.pl W ramach Kongresu 11 września w godz. od 1600 do 2200 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 będzie otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Wstęp wolny.
 5. W niedzielę 12 września o godz. 2000 na Stadionie Orła będzie sprawowana Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej.
 6. Dnia 13 września od godz. 900 do 1400 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie katecheza.lodz.pl
 7. Po przerwie wakacyjnej w czwartek 9 września br. wznawia działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Zapraszamy również chętnych do pomagania.
 8. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną ,,Akcję Tornister”, która ma na celu pomoc dla najuboższych dzieci z polskimi korzeniami zamieszkałymi w diecezji pińskiej na Białorusi. Przygotowaną wyprawkę szkolną zapakowaną do torby jednorazowej dostarczamy do Zakrystii lub do kancelarii parafialnej w terminie do 12 września. Listy z wyszczególnieniem najpotrzebniejszych artykułów szkolnych są wyłożone przy wejściu do Kościoła.
 9. We wrześniu odbędzie się w naszej parafii Rocznica Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1000 w następującej kolejności: za tydzień 12 września dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 172, 19 września ze Szkoły Podstawowej Nr 65 oraz 26 września dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 55 i ze Szkoły Podstawowej Scholasticus. Spowiedź młodych ze Szkoły Podstawowej Nr 172 w sobotę o godz. 900.
 10. Służba Liturgiczna Ołtarza odgrywa ważną rolę w dobrym przeżyciu Liturgii. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza Sowika, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 11 września o godz. 1000 przy zakrystii kościoła.
 11. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które w dniach 19-22 września odbędą się w stacyjnym kościele jubileuszowym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi przy placu Kościelnym 8/10. Szczegółowy program jest w gablocie, na naszej stronie i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz Afgańczyków. Za złożone ofiary na kościół indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 13. Caritas Archidiecezji Łódzkiej poszukuje osoby do pracy na stanowisku:

– Kierownik Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej.

– Wychowawca w Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej. Kandydat powinien mieć wykształcenie zgodne z wymogami ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej

– Animator zajęć Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów

Kontakt w sprawie pracy: Katarzyna Sekieta tel.: 605 630 693; e-mail ksekieta@toya.net.pl <mailto:ksekieta@toya.net.pl>

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Edmund Bańkowski, lat 88,

† Andrzej Bojanowski, lat 68,

i † Bogusława Gronowska, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.