Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

24. NIEDZIELA ZWYKŁA 12.09.2021

 

 1. Rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania pod hasłem „Blasku ojcostwa”. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia staje się naszym wspólnym wysiłkiem. W tej intencji dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem.
 2. W poniedziałek 13 września po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 3. We wtorek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie w salce obok kancelarii parafialnej o godz. 1630.
 4. W sobotę 18 września br. przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Młodych parafian zachęcamy do spowiedzi, aby dany przez Boga nowy czas roku szkolnego i katechetycznego rozpocząć w łasce uświęcającej.
 5. Po przerwie wakacyjnej wznowił działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Dary żywnościowe o dłuższym terminie ważności można zostawić w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy.
 6. We wrześniu odbywa się w naszej parafii Rocznica Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1000 w następującej kolejności: za tydzień dla uczniów klas V ze Szkoły Podstawowej Nr 65, a 26 września dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 55 i ze Szkoły Podstawowej Scholasticus. Spowiedź młodych ze Szkoły Podstawowej Nr 65 w sobotę o godz. 900.
 7. Służba Liturgiczna Ołtarza odgrywa ważną rolę w dobrym przeżyciu Liturgii. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza Sowika, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 18 września o godz. 1000 przy zakrystii kościoła.
 8. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które w dniach 19-22 września odbędą się w stacyjnym kościele jubileuszowym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi przy placu Kościelnym 8/10. Szczegółowy program jest w gablocie, na naszej stronie i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary na kościół indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Andrzej Ciechanowski, lat 67,

† Barbara Golis, lat 94,

† Zofia Michalak, lat 85

i † Teresa Żaczkiewicz, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.