Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

25. NIEDZIELA ZWYKŁA 19.09.2021

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji rekolekcji ewangelizacyjnych w Kościele Łódzkim. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które od dziś do środy (19-22 września) odbędą się w stacyjnym kościele jubileuszowym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi przy placu Kościelnym 8/10. Szczegółowy program jest w gablocie, na naszej stronie i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy!
  2. We wtorek 21 września zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie w salce obok kancelarii parafialnej o godz. 1630.
  3. W sobotę 25 września Siostry Służebniczki organizują jednodniowy dzień skupienia dla młodzieży. Szczegóły w gablocie.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas V ze Szkoły Podstawowej Nr 55 i ze Szkoły Podstawowej Scholasticus. Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 900.
  5. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza Sowika, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 25 września o godz. 1000 przy zakrystii kościoła.
  6. W naszej parafii w piątki odprawiamy Wieczystą Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w ramach której o godz. 1800 jest sprawowana Msza św., a po niej modlitwy nowennowe. Zapraszamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
  7. Dzisiaj taca gospodarcza i zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Wiesław Lewandowski, lat 81,

† Helena Kowalczyk, lat 82,

† Bożena Mirowska, lat 66,

† Juliusz Nowakowski, lat 66,

† Jerzy Przybysz, lat 79,

i † Jerzy Światłowski, lat 79. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…    

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.