Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

26. NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji arcybiskupa Grzegorza Rysia z racji 10. rocznicy święceń biskupich.
 2. Od lat Koronka na ulicach miast zgromadzi nas na skrzyżowaniach dróg 28 września o godz. 1500 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę o Miłosierdzie Boże i pokój na świecie.
 3. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po Mszy o godz. 730 Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej podczas wszystkich Mszy świętych.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 października, Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 730 w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM.
 5. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza Sowika, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 2 października o godz. 1100 przy zakrystii kościoła.
 6. Wrześniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na prowadzone prace przy renowacji schodów. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
 8. Wczoraj zmarł ks. prałat Ryszard Tuzin, który przez ostatnie lata mieszkał na terenie naszej parafii. Jego pogrzeb rozpocznie się Mszą świętą w kościele parafialnym w Dąbrowicach (k. Krośniewic) w sobotę 2 października br. o godz. 1100. W naszym kościele będziemy się modlić w intencji śp. ks. prałata Ryszarda Tuzina w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000. A teraz polecajmy go Miłosierdziu Bożemu wraz z parafianami, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:
  † Janina Ilska-Frycie, lat 95,
  † Edward Martyniak, lat 83,
  † Stefania Materac, lat 97,
  i † Andrzej Szulc, lat 72.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

  Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.