Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

27. NIEDZIELA ZWYKŁA 03.10.2021

1. Zachęcamy parafian do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele celebrujemy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
2. Jubileuszowa pielgrzymka do łódzkiej bazyliki archikatedralnej osób życia publicznego: parlamentarzystów, władz rządowych i samorządowych oraz radnych: wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych, Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Służby Więziennej, Lasów Państwowych, Straży Granicznej, Służby Celnej, Inspekcji Ruchu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz innych służb mundurowych, a także związków zawodowych odbędzie się we wtorek 5 października br. w uroczystość́ Św. Siostry Faustyny, Patronki Łodzi. W programie o godz. 17.00 – konferencja bp. Piotra Jareckiego Kluczem jest wychowanie i kultura, o godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, a następnie procesja z relikwiami św. Faustyny do pomnika Patronki Łodzi (pl. Niepodległości 1).
3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 odmówimy różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
4. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2021.
5. W przyszłą niedzielę przypada XXI Dzień Papieski. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
6. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza Sowika, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 9 października o godz. 10.00 przy zakrystii kościoła.
7. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:
† Bożenna Mrowicka, lat 75,
† Henryka Kaczmarek, lat 96,
† Stanisław Preczyński, lat 79,
† Zofia Sokołowska, lat 90,
† Bożenna Zaborska, lat 71
i † Jadwiga Klimczak, lat 77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.