Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

28. NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10.2021

 

 1. Przeżywamy XXI Dzień Papieski. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. We wtorek 12 października spotkanie Żywego Różańca o godz. 1630 w sali obok kancelarii.
 3. W środę 13 października nabożeństwo Fatimskie z różańcem o godz. 1730.
 4. W czwartek 14 października Kościół wspomina św. Małgorzatę Marię Alacoque, siostrę wizytkę, mistyczkę, apostołkę Najświętszego Serca Jezusowego, która jest także patronką naszej parafii. Do niej przychodził w objawieniach Pan Jezus i dzięki niej świat poznał obietnice związane z kultem Jego Najświętszego Serca i praktyką pierwszych piątków miesiąca. Serdecznie zapraszamy na odpustową Mszę św. o godz. 1800.
 5. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 6. Zbliża się listopada – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, za których modlitwa „jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (św. Jan Paweł II). Od przyszłej Niedzieli po Mszach św. w kościele i w zakrystii, a od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę od godz. 930. Można także zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 – 1700.
 7. Od przyszłej Niedzieli nasi ministranci będą rozprowadzać znicze na groby zmarłych. Całkowity dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Zbiórki ministrantów są w soboty o godz. 1000.
 8. Od dzisiejszej niedzieli można nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2021.
 9. Za tydzień taca gospodarcza. W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy Kościół oczami świeckich oraz potęgę modlitwy różańcowej. „Gość Niedzielny”pisze o dziewicach konsekrowanych i wspomina Marka Grechutę, zmarłego 15 lat temu. W„Idziemy” przeczytamy o księżach robotnikach. „Przewodnik Katolicki” rozmawia z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim o synodzie, spotkaniu z papieżem i marzeniach o Kościele. Można nabyć kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
 11. Dzisiaj mija 6 rocznica śmierci ks. Piotra Rycerskiego, proboszcza parafii w latach 1995-2012. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu oraz tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jerzy Suter, lat 88,

† Bożena Kubsz, lat 73,

† Edward Malicki, lat 92,

i † Tamara Kowalska, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.