Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

29. NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10.2021

 

  1. Zachęcamy parafian na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. Decyzją Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, swoją posługę duszpasterską w naszej parafii zakończył ks. mgr Wojciech Mikulski. Liczymy, że w zmniejszonym stanie kapłanów będziemy posługiwać przez krótki czas. Dziękując ks. Wojciechowi za jego roczną pracę, zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie, prosząc by Bóg obdarzał go wszelkimi potrzebnymi łaskami.
  3. W poniedziałek 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracujących wśród chorych, szczególnie polecając Szpital im. Biegańskiego.
  4. W piątek 22 października br. przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, po której pomodlimy się Apelem Jasnogórskim przy pomniku Papieża – Polaka.
  5. Młodzież pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 26 października, po Mszy św. o godz.1800.
  6. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Wśród różnego rodzaju form modlitwy szczególne miejsce zajmują wypominki. Ich tradycja sięga X wieku. Od dzisiejszej Niedzieli przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych (czyli 8-dniowych), półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę o godz. 930. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  7. Nasi ministranci rozprowadzają znicze. Całkowity dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza. Serdecznie zapraszamy, aby kandydaci na ministrantów zgłaszali się do ks. Tomasza.
  8. Dzisiaj taca gospodarcza. W przyszłą Niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na misje. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli”dowiemy się jak dziś mówić o Jezusie. „Gość Niedzielny” przybliża postać o. Maksymiliana Kolbe w 50. rocznicę jego beatyfikacji. W„Idziemy” przeczytamy o mozaice z Janem Pawłem II. „Przewodnik Katolicki” pisze o nowych zadaniach wychowawców w seminariach duchownych. Są również do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Teresa Kramarz, lat 87,

† Henryka Janik, lat 75,

† Eugeniusz Walczak, lat 85,

i † Janina Kubiak, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.