Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

30. NIEDZIELA ZWYKŁA 24.10.2021

 

  1. W ostatnim tygodniu października zachęcamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. Młodzież pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 26 października, po Mszy św. o godz. 1800.
  3. Wśród różnego rodzaju form modlitwy za zmarłych szczególne miejsce zajmują wypominki. Przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych (czyli 8-dniowych), półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii.
  4. Nasi ministranci rozprowadzają znicze. Zachęcamy do ich zakupu, aby w ten sposób wesprzeć działalność Służby Liturgicznej Ołtarza.
  5. W przyszły poniedziałek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Eucharystii o godz. 1300. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone kwiaty i lampki, które zaniesiemy na groby naszych drogich zmarłych jako symbol wiernej miłości i pamięci. Na cmentarzach odbędzie się zbiórka pieniężna na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. O godz. 14oo Msza św. na pobliskim cmentarzu św. Rocha przy ul Zgierskiej 141, po czym procesja z modlitwą różańcową i modlitwami za zmarłych.
  6. Dzisiaj taca na misje. Październikowa taca gospodarcza jest przeznaczona na renowację schodów. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” znajdziemy tekst o naszej parafii. „Gość Niedzielny” przybliża postać św. o. Jana Kapistrana. „Idziemy” odpowiada na pytanie: Po co nam misje? „Przewodnik Katolicki” pisze o modlitwie różańcowej. Są również do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny.
  8. W środę 27 października mija 26. rocznica śmierci bpa Jana Kulika, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Módlmy się za niego i tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Jan Florczak, lat 85,

i † Dorota Woźniak, lat 51.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.