Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

31. NIEDZIELA ZWYKŁA 31.10.2021

 

 1. W poniedziałek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Eucharystii o godz. 1300. O godz. 14oo Msza św. na pobliskim cmentarzu św. Rocha przy ul Zgierskiej 141, po czym procesja z modlitwą różańcową i modlitwami za zmarłych. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone kwiaty i lampki, które zaniesiemy na groby naszych drogich zmarłych jako symbol wiernej miłości i pamięci. Na cmentarzach odbywa się zbiórka pieniężna na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 2. We wtorek 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane o godz. 700, 730, 900, 1700 i 1800. Nabożeństwo żałobne z wypominkami za zmarłych po Mszach św. o godz. 900 i 1700.
 3. Także w tym roku przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Warunki odpustu są wywieszone w gablocie.
 4. Przez całą Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, modlimy się w naszym kościele wypominkami w niedzielę po Mszy o godz. 1800, a w dni powszednie o 1730. Przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele i w tygodniu w kancelarii, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
 5. Z rozprowadzanych przez ministrantów zniczy pozostały ostatnie sztuki, które można nabyć w zakrystii. Zachęcamy do ich zakupu, aby w ten sposób wesprzeć działalność Służby Liturgicznej Ołtarza.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730. Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
 9. Za złożone na kościół ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się o odpustach, które możemy w listopadzie ofiarować za zmarłych. „Gość Niedzielny” pisze o chrześcijańskim umieraniu. „Idziemy” opisuje mało znany cmentarz, który znajduje się w głębi Watykanu. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień listopada. Są również świece CARITAS na stół wigilijny oraz kalendarze misyjne.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Adam Szczerbakowicz, lat 83,

† Józef Szymański, lat 87,

†Jerzy Podstawczyński, lat 86,

i † Eugeniusz Kulczycki, lat 89.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.