Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

32. NIEDZIELA ZWYKŁA 07.11.2021

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy za zmarłych wypominkami oktawalnymi. Także w tym roku przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Warunki odpustu są wywieszone w gablocie.
  2. We wtorek 9 listopada zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie w sali obok kancelarii parafialnej o godz. 1630.
  3. W czwartek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której będziemy się modlić w intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w jej obronie.
  4. V Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę 14 listopada. Łódzka CARITAS przekazała „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Papierowa torba dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem. Zebrane w ten sposób dary posłużą pomocą najuboższym w naszym Parafialnym Ośrodku Pomocy Charytatywnej.
  5. W Łodzi obchody Światowego Dnia Ubogich potrwają dłużej. Łódzkie organizacje pomocowe spotkają się na Placu Katedralnym z osobami w potrzebie w dwie kolejne niedziele: 7 i 14 listopada. Szczegóły w gablocie.
  6. Za złożone na kościół ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy Duchownych ojców niepodległości. „Gość Niedzielny” pisze o Parafii Bosko aktywnej. „Idziemy” przybliża postać Władysława Bełzy, autora wiersza pt. Katechizm polskiego dziecka. W „Przewodniku Katolickim” poznamy Sekret Ignacego z Loyoli. Do nabycia jest najnowszy numer „L’Osservatore Romano”, świece CARITAS na stół wigilijny oraz kalendarze misyjne.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Elżbieta Morawska, lat 70,

† Henryka Wlaźlak, lat 83,

† Anna Florczak, lat 77,

† Jadwiga Kołodziejska, lat 81,

† Genowefa Wróblewska, lat 98,

i † Ryszard Ciesielski, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.