Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

33. NIEDZIELA ZWYKŁA 14.11.2021

 

  1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele 5. Światowy Dzień Ubogich. W ich intencji pomodlimy się różańcem po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa. Za dary przekazane najuboższym w „Tytkach charytatywnych” serdecznie dziękujemy.
  2. W trzeci czwartek miesiąca 18 listopada o godz. 1730 zapraszamy na różaniec.
  3. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, odbędzie się poświęcenie opłatków, a o godz. 1900 koncert wokalno-organowy z racji przypadającego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyków kościelnych. Serdecznie zapraszamy.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 4 grudnia. Szczegóły w gablocie.
  5. Z racji Światowego Dnia Ubogich dzisiejsza taca przeznaczona jest na ubogich. Do puszki zbieramy ofiary na Kościół Prześladowany. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy Pijarów od czterech ślubów oraz Receptę na szczęśliwe małżeństwo. „Gość Niedzielny” zawiera dodatek poświęcony słudze Bożemu ks. Janowi Macha, który 20 listopada zostanie ogłoszony błogosławionym. „Idziemy” podpowiada jak mądrze pomagać ubogim. „Przewodnik Katolicki” pisze o Biskupie do zadań specjalnych. Do nabycia są świece CARITAS na stół wigilijny oraz kalendarze misyjne.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Mirosław Dziuda, lat 71,

† Przemysław Sztykiel, lat 52,

† Andrzej Jędra, lat 67,

† Małgorzata Wlaźlak, lat 51,

† Zdzisław Maciak, lat 83,

† Jadwiga Kozieł, lat 90,

i † Genowefa Kacprzak, lat 97.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.