Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

34. NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 21.11.2021

 

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia. O godz. 1900 koncert wokalno-organowy z racji przypadającego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyków kościelnych. Serdecznie zapraszamy. Polecając w modlitwie muzyków kościelnych, szczególnie naszego Pana organistę, życzymy, aby piękno wykonywanej muzyki zbliżało nas do Boga oraz dawało wiele radości i satysfakcji z pełnionej posługi.
  2. Także w dzisiejszą niedzielę odbywa się poświęcenie opłatków. W tym roku nie będą one rozprowadzane po domach w naszej parafii. Opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  3. Za tydzień, pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent bezpośrednio przygotowuje nas do godnego, chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, ale także na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale. Przez cały Adwent w dni powszednie Msze święte roratnie odprawiane będą o godz. 700.
  4. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, skierował do posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. Mikołaja Chorzyńskiego, jako nowego wikariusza. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie parafialnej oraz zapewniamy o modlitwie i życzliwości.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 4 grudnia. Szczegóły w gablocie.
  6. Dzisiaj taca gospodarcza. Do puszki zbieramy ofiary na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy Cudowny Medalik oraz Parafie z pasją. „Gość Niedzielny” zawiera dodatek film dokumentalny o tragicznych losach błogosławionego ks. Jana Machy. „Idziemy” pisze o Muzyce niebios. „Przewodnik Katolicki” przybliża tytuł i godność Chrystusa Króla Wszechświata.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Genowefa Korsak, lat 90,

† Jerzy Klimczak, lat 78,

† Andrzej Tokarski, lat 71,

† s. Kaliksta Pieprzowska, służebniczka NP NMP, lat 84,

i † Helena Myszkiewicz, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…     

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.