Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

1. NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021

 

 1. Rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent przygotowuje nas do godnego, chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, ale także na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale. Przez cały Adwent w dni powszednie Msze św. roratnie są o godz. 700. Wszystkich serdecznie zapraszamy z roratkami, a dzieci zwłaszcza we wtorki i czwartki.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o dobre przeżycie Adwentu oraz o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
 3. We wtorek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. infułata Andrzeja Dąbrowskiego i ks. wikariusza Andrzeja Kociołka. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700, podczas której będziemy się modlić w intencji Solenizantów.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i o 1730. Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Możliwość spowiedzi podczas wszystkich Mszy świętych.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. W tym dniu odbywa się pielgrzymka do Torunia. Szczegóły w gablocie.
 7. Młodzież klas VII i VIII szkół podstawowych oraz I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 12 grudnia, po Mszy św. o godz.1800.
 8. Poświęcone opłatki w tym roku nie będą rozprowadzane po domach w naszej parafii. Można je nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Można także zaopatrzyć się w „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego, przygotowane przez Siostry Karmelitanki z klasztoru przy ul. św. Teresy. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na utrzymanie Sióstr. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
 9. Listopadowa taca gospodarcza w całości jest przeznaczona na wymienioną w kościele główną rozdzielnię elektryczną, która kosztowała 14000 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzielą” podejmiemy adwentową refleksję nad Fasadowością życia oraz poznamy Ostatnie geograficzne odkrycie. „Gość Niedzielny” zawiera kalendarz ścienny na rok 2022. „Idziemy” pisze o Czasach ostatecznych.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Janusz Gmach, lat 82,

† Tadeusz Jaskólski, lat 82,

i † Krystyna Herkiel, lat 98.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…    

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.