Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. NIEDZIELA ADWENTU 05.12.2021

 

 1. Dzisiaj z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800, nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu.
 2. Każdy dzień Adwentu przybliża nas na spotkanie z Jezusem. Pomocą do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, ale także do przygotowania się na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale, będą Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 12 grudnia. Poprowadzi je paulin o. Wojciech Dec, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Łodzi. Prosimy o zapoznanie się z programem, który jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zmobilizujmy się, aby dobrze przeżyć ten święty czas dany nam od Boga. Poinformujmy i zaprośmy naszych bliskich i znajomych. Pamiętajmy o modlitwie i sakramencie spowiedzi.
 3. Msze św. roratnie ku czci NMP są sprawowane przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 700. Wszystkich zapraszamy z roratkami, a dzieci zwłaszcza we wtorki i czwartki.
 4. W poniedziałek 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja. Jest to dzień imienin ks. wikariusza Mikołaja Chorzyńskiego. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700, podczas której będziemy się modlić w intencji Solenizanta.
 5. We wtorek 7 grudnia na zakończenie Roku Św. Józefa na Mszy o godz. 1800 dokonamy Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Św. Józefowi. Tego dnia odbędzie się spotkanie synodalne w naszej parafii. Chętnych do dyskusji zapraszamy o godz. 1830 do sali przy kancelarii.
 6. W środę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji o godz. 1200 odbędzie się nabożeństwo: Godzina Łaski. Serdecznie zapraszamy!
 7. Młodzież klas VII i VIII szkół podstawowych oraz I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 12 grudnia, po Mszy św. o godz.1800.
 8. Poświęcone opłatki w tym roku nie są rozprowadzane po domach w naszej parafii. Można je nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Można także zaopatrzyć się w „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego, przygotowane przez Siostry Karmelitanki z klasztoru przy ul. św. Teresy. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na utrzymanie Sióstr. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
 9. Rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka” organizowana przez Fundację Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów dla dzieci w hospicjach, domach dziecka, domach samotnej matki w całej Polsce. W kaplicy Matki Bożej znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary z naszej parafii zostaną przekazane do Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej, które potrzebuje kocy, ręczników kąpielowych, proszków i płynów do prania, małych urządzeń AGD (blendery, czajniki, suszarki do włosów). Akcja trwa do niedzieli 19 grudnia.
 10. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” zawiera dodatek Aktywni 60+ z praktycznymi radami dla osób starszych. „Gość Niedzielny” przybliża postać Karola de Foucauld. „Idziemy” pisze o obozie dla dzieci polskich przy ul. Przemysłowej w Łodzi. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o Świętym od prezentów.
 12. W ostatnim tygodniu zmarł ks. Krzysztof Kowalski, który przez wiele lat był wikariuszem w naszej parafii i kapelanem Szpitala Biegańskiego. Jego pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi-Retkinii we wtorek 7 grudnia o godz. 1100. Odprowadzenie Ciała do grobu nastąpi na cmentarzu św. Rocha (Radogoszcz) w Łodzi o godz. 1300. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu wraz z parafianami, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Bogumił Lewandowski, lat 78,

† Zofia Danuta Pasińska, lat 80,

i † Kazimiera Draus, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE 

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi–Julianowie

Rekolekcjom przewodniczy o. Wojciech Dec OSPPE

III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021

700             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

830             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1000           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1130           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

1300           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1800              Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

1930          Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

 

poniedziałek * wtorek (13–14 grudnia 2021) Dni Pojednania

700             Roraty z nauką rekolekcyjną

1500          Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Spowiedź święta

1700           Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800           Msza św. z nauką rekolekcyjną