Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

3. NIEDZIELA ADWENTU 12.12.2021

 

  1. Rozpoczęliśmy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi o. Wojciech Dec OSPPE, z zakonu Paulinów, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Łodzi. Trwać będą do wtorku włącznie. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek odbywać się będą o godz. 700, 1700 i 1800. Przez te dwa dni od godziny 1500 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Program rekolekcji jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Poinformujmy i zaprośmy naszych bliskich i znajomych.
  2. Młodzież klas VII i VIII szkół podstawowych oraz I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy dzisiaj na spotkanie formacyjne w ramach rekolekcji po Mszy św. o godz.1800.
  3. Przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 700 są sprawowane Msze św. roratnie ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy!
  4. W poniedziałek 13 grudnia przypada 40. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, zwłaszcza o Ofiarach Stanu Wojennego.
  5. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Można także zaopatrzyć się w „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  6. Do przyszłej niedzieli trwa świąteczna zbiórka darów „Paczuszka dla Maluszka”. W kaplicy Matki Bożej znajduje się choinka z papierowymi bombkami, na których znajduje się informacja w jaki sposób można wziąć udział w tej akcji. Nasze dary zostaną przekazane do Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej, które potrzebuje kocy, ręczników kąpielowych, proszków i płynów do prania, małych urządzeń AGD (blendery, czajniki, suszarki do włosów).
  7. W związku z trwającymi rekolekcjami spotkanie Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo nie w drugi, ale w trzeci wtorek miesiąca 21 grudnia o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
  8. Za tydzień taca gospodarcza. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” zawiera Kalendarz na rok 2022. „Idziemy” pisze o Kościele ubogich Franciszka. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o Grzechu niedoskonałym.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Stefan Ogłoza, lat 90,

† Andrzej Korbicki, lat 81,

† Leokadia Wrzodak, lat 91,

i małżonkowie † Bożena, lat 77 i † Henryk, lat 82, Moszyńscy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE 

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi–Julianowie

Rekolekcjom przewodniczy o. Wojciech Dec OSPPE

III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021

700             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

830             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1000           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1130           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

1300           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1800              Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

1930          Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

 

poniedziałek * wtorek (13–14 grudnia 2021) Dni Pojednania

700             Roraty z nauką rekolekcyjną

1500          Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Spowiedź święta

1700           Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800           Msza św. z nauką rekolekcyjną