Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

4. NIEDZIELA ADWENTU 19.12.2021

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o pokój w naszej Ojczyźnie i w świecie.
  2. Zapraszamy na spotkanie Żywego Różańca, które odbędzie się we wtorek 21 grudnia o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
  3. W piątek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia, z którą związana jest tradycja wieczerzy wigilijnej. Przeżyjmy ją w duchu chrześcijańskiej tradycji z najbliższymi, we wzajemnej życzliwości. Niech temu rodzinnemu spotkaniu towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewanie kolęd, życzliwość i pokój. Tego dnia nie będzie Mszy świętej wieczornej. Tradycyjnie o północy odprawiona zostanie Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy.
  4. W uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  5. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek.
  6. Z okazji Orszaku Trzech Króli odbędzie się zbiórka darów dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. Tak, jak zrobili to Trzej Królowie, tak każdy z nas może ofiarować swój dar dla Jezusa. Dostępne są specjalne torby na „Dar dla Nowonarodzonego”, które można zabrać do domu i wypełnić drobnym sprzętem sportowym, piłkami, rolkami, hulajnogami, zabawkami edukacyjnymi czy grami planszowymi. Dar będzie można złożyć do 3 stycznia przy szopce w parafii.
  7. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” zawiera Śpiewnik kolędowy. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii „Idziemy” pisze o Obliczach nadziei. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o Grzechach duchowych i cielesnych.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Władysław Rzymski, lat 77,

† Jerzy Krzystek, lat 69,

† Piotr Drajling, lat 58,

† Ryszard Majewski, lat 65,

† Halina Gajzler, lat 85,

† Maciej Grymowski, lat 87,

† Mieczysława Ryzlak, lat 91,

i † Stefania Zimka, lat 89.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.