Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Narodzenie Pańskie 25.12.2021

 

 

Narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan (Łk 2, 11)

Tajemnica Betlejemskiej Nocy przenika i kształtuje nasze serca

stając się zapowiedzią lepszego jutra w zmaganiach o szacunek dla ludzkiego życia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy Drogim Parafianom, przybyłym Gościom

oraz Sympatykom naszej wspólnoty parafialnej obfitości Bożych darów:

radości i pokoju, nadziei w trudnościach i miłości w codziennym życiu.

Szczęść Boże

 

  1. Za przygotowanie Bożonarodzeniowego wystroju naszego kościoła serdecznie dziękujemy siostrze Elżbiecie zakrystiance oraz zgranemu Zespołowi zaangażowanych i wrażliwych parafian oraz sympatyków, Druhom ZHR przy naszej parafii, Przedstawicielom młodzieży i ministrantów. Wdzięczni jesteśmy Firmie Skrzydlewska za ofiarowane choinki, a anonimowej Parafiance za ufundowanie wszystkich kwiatów Gwiazd Betlejemskich, które są w kościele. Za poświęcony czas, wykonane prace i przekazane dobra: Serdeczne Bóg zapłać!
  2. Jutro w drugi dzień Świąt przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa w Eucharystii.
  3. W tym roku „kolęda” odbędzie się w dwóch formach. Po Uroczystości Trzech Króli będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic lub bloków do kościoła na Eucharystię. Z tymi, którzy zechcą przyjść, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo. Planujemy z tegoroczną wizytą duszpasterską udać się także do tych rodzin, które nas zaproszą do swoich domów i mieszkań. Szczegóły organizacyjne poznamy 1 stycznia w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Świąteczne, podwójne numery tygodników są z różnorodnymi dodatkami z okazji Bożego Narodzenia.
  5. Zbawicielu, przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach, aby moc Twojej miłości przemieniała nasze życie. Przyjmijmy liturgiczne błogosławieństwo!