Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa 26.12.2021

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo ku czci Św. Rodziny.
  2. W piątek 31 grudnia ostatni dzień mijającego 2021 roku. O godz. 1800 odprawiona zostanie Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będzie to okazja do podzielenia się refleksją na temat mijającego roku, podejmowanych działań duszpasterskich i materialnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie na zakończenie roku.
  3. W sobotę 1 stycznia początek roku 2022 i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  4. Zgodnie z decyzją ks. abp. Grzegorza Rysia, Orszak Trzech Króli wraca na ul. Piotrkowską. Jeśli pozwolą na to warunki związane z pandemią, będzie kolorowy korowód kolędników idący główną ulicą naszego miasta, na zakończenie finałowy koncert kolęd zespołu „Zakopower”.
  5. W tym roku „kolęda” odbędzie się w dwóch formach. Po Uroczystości Trzech Króli będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic lub bloków do kościoła na Eucharystię. Z tymi, którzy zechcą przyjść, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo. Planujemy z tegoroczną wizytą duszpasterską udać się także do tych rodzin, które nas zaproszą do swoich domów i mieszkań. Szczegóły organizacyjne poznamy 1 stycznia w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi.
  6. Grudniowa taca gospodarcza w całości jest przeznaczona na spłatę wymienionej w kościele głównej rozdzielni elektrycznej, która kosztowała 14000 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Świąteczne, podwójne numery tygodników są z różnorodnymi dodatkami z okazji Bożego Narodzenia.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Mirosława Piestrzeniewicz, lat 87,

† Henryk Stachowiak, lat 73,

† Andrzej Różycki, lat 79,

† Bronisława Uznańska, lat 78,

i † Beata Zawalich, lat 53.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…        

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.