Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Z Uroczystością Objawienia Pańskiego związany jest obrzęd poświęcenia kadzidła, kredy i wody. Kredą oznacza się drzwi, wodą kropi się mieszkanie i dymem kadzidła wypełnia dom na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Siostry Służebniczki rozprowadzać będą kadzidło i kredę. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na misje. Także zbiórka ofiar na tacę w Trzech Króli przeznaczona jest na misje. W tym dniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  3. 7 stycznia pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rano po Mszy świętej o godz. 730 i po południu o godz. 1730.
  4. 8 stycznia o godz. 730 Msza św. w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM. Po Eucharystii opłatek Koła Przyjaciół Radia MARYJA.
  5. W przyszłą niedzielę 9 stycznia święto Chrztu Pańskiego i koniec okresu liturgicznego Narodzenia Pańskiego. Tego dnia o godz. 1600 odbędzie się spotkanie opłatkowe Żywego Różańca, Asysty i Służby Liturgicznej Ołtarza w budynku przy dzwonnicy. Zapraszamy!
  6. Tegoroczna kolęda rozpocznie się w poniedziałek 10 stycznia. Kapłani odwiedzą tylko te domy i rodziny, do których wcześniej zostaną zaproszeni. Przy wyjściu z kościoła są dostępne formularze zaproszenia na tegoroczną kolędę. Na przygotowanych zaproszeniach znajduje się terminarz kolędy. Wypełniony formularz zaproszenia na kolędę prosimy złożyć w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia (pon. – pt. 1500 – 1700) lub w zakrystii po Mszy Świętej. Aby spotkanie odbywało się w klimacie świątecznym, a zarazem bezpiecznie, prosimy o zachowanie należnych środków ostrożności (min. nie podajemy ręki na powitanie, zakładamy maseczki ochronne). Odwiedziny są planowane od poniedziałku do piątku od godz. 1600, a w sobotę od godz. 1000.

Pozostałych mieszkańców wyznaczonych ulic lub bloków zapraszamy tego samego dnia do kościoła na Eucharystię o godz. 1800. Z tymi, którzy zechcą przyjść, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo. Proszę przynieść naczynie na wodę święconą, którą po powrocie z kościoła pokropimy nasze domy i mieszkania.

  1. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii.
  3. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Alina Podstawczyńska, lat 85,

† Aurelia Staroń, lat 97,                                                               

† Zdzisław Rozpara, lat 93,

i † Bożena Jędrychowicz, lat 74.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

 

KOLĘDA

Drodzy Parafianie!

Tegoroczna kolęda rozpocznie się w poniedziałek 10 stycznia, według podanego poniżej planu. Kapłani odwiedzą tylko te domy i rodziny, do których wcześniej zostaną zaproszeni. Przy wyjściu z kościoła są dostępne formularze zaproszenia na tegoroczną kolędę. Na przygotowanych zaproszeniach znajduje się terminarz kolędy. Wypełniony formularz zaproszenia na kolędę prosimy złożyć w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia (pon. – pt. 1500 – 1700) lub w zakrystii po Mszy Świętej. Aby spotkanie odbywało się w klimacie świątecznym, a zarazem bezpiecznie, prosimy o zachowanie należnych środków ostrożności (min. nie podajemy ręki na powitanie, zakładamy maseczki ochronne). Odwiedziny są planowane od poniedziałku do piątku od godz. 1600, a w sobotę od godz. 1000.

Pozostałych mieszkańców wyznaczonych ulic lub bloków tego samego dnia zapraszamy do kościoła na Eucharystię o godz. 1800. Z tymi, którzy zechcą przyjść, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo. Proszę przynieść naczynie na wodę święconą, którą po powrocie z kościoła pokropimy nasze domy i mieszkania.

 

Przewidywany plan wizyty duszpasterskiej 2022:

10.01.2022 (poniedziałek): ul. Biegańskiego, al. Róż, ul. Cedrowa, ul. Orzeszkowej, ul. Przyrodnicza, ul. Chabrowa, ul. Folwarczna, ul. Olszowa i ul. Łagiewnicka.

11.01.2022 (wtorek): ul. Jaśminowa, ul. Bzowa, ul. Jaskrowa, ul. Jałowcowa, ul. Karłowicza, ul. Malwowa, ul. Makowa, ul. Hortensji, ul. Botaniczna, ul. Żarnowcowa, ul. Głogowa, ul. Owocowa, ul. Skrzypowa i ul. Wrzosowa.

12.01.2022 (środa): ul. Julianowska (budownictwo jednorodzinne),ul. Skarbowa, ul. Cisowa, ul. Akacjowa, ul. Krzewowa, ul. Pogodna, ul. Zdrojowa.

13.01.2022 (czwartek): ul. Murarska i ul. Kochanowskiego.

14.01.2022 (piątek): ul. Julianowska 1 i 3, ul. Pocztowa, ul. Sadowa i ul. Wspólna.

15.01.2022 (sobota): ul. Julianowska 5/7 i 9, ul. Zgierska 93/105 i stare budownictwo.

17.01.2021 (poniedziałek): ul. Zgierska 124/140 i 142, ul. Zduńska i ul. Żeglarska.

18.01.2022 (wtorek): ul. ks. Brzóski, ul. Sędziowska i ul. Urzędnicza.

19.01.2022 (środa): ul. Olsztyńska, ul. Rajska i ul. Sierakowskiego.

20.01.2022 (czwartek): ul. Gdyńska, ul. Hipoteczna i ul. Mackiewicza.

21.01.2022 (piątek): ul. Grunwaldzka, ul. Kniaziewicza, ul. Piotrowiczowej i ul. Pojezierska.

22.01.2022 (sobota): ul. Brukowa, ul. Orna, ul. św. Teresy, ul. Nad Sokołówką,  ul. Kalinowa, ul. Osinowa , ul. Morwowa.

24.01.2022 (poniedziałek): ul. Jana i dodatkowe

 

 

ZAPROSZENIE NA „KOLĘDĘ”

 

W okresie kolędy zapraszamy księdza na wizytę duszpasterska do:

 

……………………………………………………./ nr tel……………………..

(imię i nazwisko zapraszającego/ nr telefonu do kontaktu)

 

…….……………………………………………………………………

(ADRES: ulica, nr domu i mieszkania)

 

W CZASIE KOLĘDY PROSIMY*:

□ o modlitwę i błogosławieństwo;

□ o modlitwę, błogosławieństwo i krótką rozmowę

UWAGA!* – należy wpisać „x” we właściwy kwadrat lub podkreślić wybraną odpowiedź