Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01.2022

 

  1. Dzisiaj przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego. O godz. 1600 odbędzie się spotkanie opłatkowe Żywego Różańca, Asysty i Służby Liturgicznej Ołtarza. Po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się o pokój na świecie Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Tegoroczna „kolęda” rozpocznie się w poniedziałek 10 stycznia. Kapłani odwiedzą tylko te domy i rodziny, do których wcześniej zostaną zaproszeni. Przy wyjściu z kościoła są dostępne formularze zaproszenia, na których znajduje się terminarz kolędy. Wypełnioną deklarację prosimy złożyć w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia (pon. – pt. 1500 – 1700) lub w zakrystii po Mszy św. Aby spotkanie odbywało się w klimacie świątecznym, a zarazem bezpiecznie, prosimy o zachowanie należnych środków ostrożności (min. nie podajemy ręki na powitanie, zakładamy maseczki ochronne). Odwiedziny są planowane od poniedziałku do piątku od godz. 1600, a w sobotę od godz. 1000.

Mieszkańców wyznaczonych ulic lub bloków zapraszamy tego samego dnia do kościoła na Eucharystię o godz. 1800. Z tymi, którzy zechcą przyjść, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo. Prosimy przynieść naczynie na wodę święconą, którą po powrocie z kościoła należy pokropić domy i mieszkania. W najbliższym tygodniu na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy parafian:

10.01.2022 (poniedziałek): ul. Biegańskiego, al. Róż, ul. Cedrowa, ul. Orzeszkowej, ul. Przyrodnicza, ul. Chabrowa, ul. Folwarczna, ul. Olszowa i ul. Łagiewnicka.

11.01.2022 (wtorek): ul. Jaśminowa, ul. Bzowa, ul. Jaskrowa,
ul. Jałowcowa, ul. Karłowicza, ul. Malwowa, ul. Makowa, ul. Hortensji,
ul. Botaniczna, ul. Żarnowcowa, ul. Głogowa, ul. Owocowa, ul. Skrzypowa
i ul. Wrzosowa.

12.01.2022 (środa): ul. Julianowska (budownictwo jednorodzinne),
ul. Skarbowa, ul. Cisowa, ul. Akacjowa, ul. Krzewowa, ul. Pogodna,
ul. Zdrojowa.

13.01.2022 (czwartek): ul. Murarska i ul. Kochanowskiego.

14.01.2022 (piątek): ul. Julianowska 1 i 3, ul. Pocztowa, ul. Sadowa
i ul. Wspólna.

15.01.2022 (sobota): ul. Julianowska 5/7 i 9, ul. Zgierska 93/105 i stare budownictwo.

  1. W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej jest organizowana z naszego dekanatu pielgrzymka do Włoch. Szczegóły w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  2. W kościele św. Marka w Łodzi przy ul. Limanowskiego w przyszłą niedzielę o godz. 1900 odbędzie się „Rodzinny koncert kolęd i pastorałek”.
  3. Siostry Służebniczki w uroczystość Trzech Króli zebrały na misje 3840 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o Złodziejach świętości i ma dodatek ekstra o fundamentach naszej wiary. „Gość Niedzielny” odpowiada na pytanie: Po co Jezusowi chrzest? i ma pudełko na skompletowanie kolekcji Audio Biblii. W „Idziemy” przeczytamy o Peryferiach Franciszka. „Przewodnik Katolicki” wyjaśnia w jaki sposób powinien wyrażać się akt żalu, który Kościół określa jako konieczny do przyjęcia daru przebaczenia podczas spowiedzi i przybliża historię powstania Kolędy dzwonów.
  5. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Stanisława Bednarek, lat 103,

† Alina Lencewicz, lat 91,                                                            

i † Bożenna Malinowska, lat 77.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

 

KOLĘDA

Drodzy Parafianie!

Tegoroczna kolęda rozpocznie się w poniedziałek 10 stycznia, według podanego poniżej planu. Kapłani odwiedzą tylko te domy i rodziny, do których wcześniej zostaną zaproszeni. Przy wyjściu z kościoła są dostępne formularze zaproszenia na tegoroczną kolędę. Na przygotowanych zaproszeniach znajduje się terminarz kolędy. Wypełniony formularz zaproszenia na kolędę prosimy złożyć w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia (pon. – pt. 1500 – 1700) lub w zakrystii po Mszy Świętej. Aby spotkanie odbywało się w klimacie świątecznym, a zarazem bezpiecznie, prosimy o zachowanie należnych środków ostrożności (min. nie podajemy ręki na powitanie, zakładamy maseczki ochronne). Odwiedziny są planowane od poniedziałku do piątku od godz. 1600, a w sobotę od godz. 1000.

Pozostałych mieszkańców wyznaczonych ulic lub bloków tego samego dnia zapraszamy do kościoła na Eucharystię o godz. 1800. Z tymi, którzy zechcą przyjść, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo. Proszę przynieść naczynie na wodę święconą, którą po powrocie z kościoła pokropimy nasze domy i mieszkania.

Przewidywany plan wizyty duszpasterskiej 2022:

10.01.2022 (poniedziałek): ul. Biegańskiego, al. Róż, ul. Cedrowa, ul. Orzeszkowej, ul. Przyrodnicza, ul. Chabrowa, ul. Folwarczna, ul. Olszowa i ul. Łagiewnicka.

11.01.2022 (wtorek): ul. Jaśminowa, ul. Bzowa, ul. Jaskrowa, ul. Jałowcowa, ul. Karłowicza, ul. Malwowa, ul. Makowa, ul. Hortensji, ul. Botaniczna, ul. Żarnowcowa, ul. Głogowa, ul. Owocowa, ul. Skrzypowa i ul. Wrzosowa.

 12.01.2022 (środa): ul. Julianowska (budownictwo jednorodzinne),ul. Skarbowa, ul. Cisowa, ul. Akacjowa, ul. Krzewowa, ul. Pogodna, ul. Zdrojowa.

13.01.2022 (czwartek): ul. Murarska i ul. Kochanowskiego.

14.01.2022 (piątek): ul. Julianowska 1 i 3, ul. Pocztowa, ul. Sadowa i ul. Wspólna.

15.01.2022 (sobota): ul. Julianowska 5/7 i 9, ul. Zgierska 93/105 i stare budownictwo.

17.01.2022 (poniedziałek): ul. Zgierska 124/140 i 142, ul. Zduńska i ul. Żeglarska.

18.01.2022 (wtorek): ul. ks. Brzóski, ul. Sędziowska i ul. Urzędnicza.

19.01.2022 (środa): ul. Olsztyńska, ul. Rajska i ul. Sierakowskiego.

20.01.2022 (czwartek): ul. Gdyńska, ul. Hipoteczna i ul. Mackiewicza.

21.01.2022 (piątek): ul. Grunwaldzka, ul. Kniaziewicza, ul. Piotrowiczowej i ul. Pojezierska.

22.01.2022 (sobota): ul. Brukowa, ul. Orna, ul. św. Teresy, ul. Nad Sokołówką,  ul. Kalinowa, ul. Osinowa , ul. Morwowa.

 24.01.2022 (poniedziałek): ul. Jana i dodatkowe

 

ZAPROSZENIE NA „KOLĘDĘ”

 

W okresie kolędy zapraszamy księdza na wizytę duszpasterska do:

 

……………………………………………………./ nr tel……………………..

(imię i nazwisko zapraszającego/ nr telefonu do kontaktu)

 

…….……………………………………………………………………

(ADRES: ulica, nr domu i mieszkania)

 

W CZASIE KOLĘDY PROSIMY*:

□ o modlitwę i błogosławieństwo;

□ o modlitwę, błogosławieństwo i krótką rozmowę

UWAGA!* – należy wpisać „x” we właściwy kwadrat lub podkreślić wybraną odpowiedź