Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. Niedziela Zwykła 16.01.2022

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem o jedność chrześcijan.
  2. Msza św. w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r., będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej w poniedziałek 17 stycznia o godz. 1200.
  3. W trzeci czwartek miesiąca 20 stycznia o godz. 1730 zapraszamy na Różaniec.
  4. Za tydzień 23 stycznia będzie Niedziela Słowa Bożego. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu ma być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania, rozważania i kontemplowania Pisma Świętego.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ramach tegorocznej „kolędy” zaprosili nas do siebie oraz przybyli do kościoła na Eucharystię o godz. 1800, aby się modlić i wypraszać Boże błogosławieństwo. W najbliższym tygodniu odwiedzimy od poniedziałku do piątku od godz. 1600, a w sobotę od godz. 1000 i zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 parafian z wyznaczonych ulic:

17.01.2022 (poniedziałek): ul. Zgierska 124/140 i 142, ul. Zduńska
i ul. Żeglarska.

18.01.2022 (wtorek): ul. ks. Brzóski, ul. Sędziowska i ul. Urzędnicza.

19.01.2022 (środa): ul. Olsztyńska, ul. Rajska i ul. Sierakowskiego.

20.01.2022 (czwartek): ul. Gdyńska, ul. Hipoteczna i ul. Mackiewicza.

21.01.2022 (piątek): ul. Grunwaldzka, ul. Kniaziewicza, ul. Piotrowiczowej

i ul. Pojezierska.

22.01.2022 (sobota): ul. Brukowa, ul. Orna, ul. św. Teresy, ul. Nad Sokołówką,  ul. Kalinowa, ul. Osinowa , ul. Morwowa.

Prosimy przynieść naczynie na wodę święconą, którą po powrocie z kościoła należy pokropić domy i mieszkania.

  1. W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej jest organizowana z naszego dekanatu pielgrzymka do Włoch. Szczegóły w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  2. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” zastanawia się Dlaczego wciąż jesteśmy podzieleni?. „Gość Niedzielny” ma kolejną płytę Audio Biblii. W „Idziemy” przeczytamy o finansach w Kościele. „Przewodnik Katolicki” wyjaśnia Dlaczego mam spowiadać się przed księdzem?
  4. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Czesław Obidowski, lat 90,

† Krystyna Koprowska, lat 69,

† Hanna Florczak, lat 84,

† Ludwik Zakrzewski, lat 75,

† Zbigniew Grodzicki, lat 79,                                                       

i † Marek Banasiak, lat 71.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Pomódlmy się także za rodziców i rodzinę zmarłego niemowlaka Michalinę Sikorę Zdrowaś Maryjo…   

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia