Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

3. Niedziela Zwykła 23.01.2022

 

  1. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka dzisiejsza niedziela jest poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Z tej racji w tym tygodniu o godz. 1730 będziemy codziennie czytać w kościele Pismo Święte. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy także do osobistego czytania i rozważania Słowa Bożego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Ducha Świętego o dar jedności dla Kościoła.
  3. Dziękujemy parafianom, którzy w ramach tegorocznej „kolędy” zaprosili nas do siebie oraz przybyli do kościoła na Eucharystię o godz. 1800, aby się modlić i wypraszać Boże błogosławieństwo. Jeszcze jutro odwiedzimy od godz. 1600 oraz zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 parafian z ulicy Jana oraz tych, którzy nie mogli się spotkać w wyznaczonym czasie. Prosimy przynieść naczynie na wodę święconą, którą po powrocie z kościoła należy pokropić domy i mieszkania.
  4. W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej jest organizowana z naszego dekanatu pielgrzymka do Włoch. Szczegóły w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  5. Styczniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na wymianę dwóch par metalowych drzwi wejściowych do plebani. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o cenzurowaniu katolików, zwłaszcza w internecie. Z „Gościa Niedzielnego” poznamy podopiecznych Franciszkańskiego Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Chęcinach. „Idziemy” zastanawia się dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła? „Przewodnik Katolicki” wyjaśnia rolę chrzestnych w Kościele. Jest najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  7. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Maria Dobrzańska-Leszczyńska, lat 92,

† Anna Droszcz, lat 70,

† Władysława (k) Grandys, lat 76,

† Antonina Pająk, lat 89,                                                                                   

i † Teresa Bartczak, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia