Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Zwykła 06.02.2022

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w drugi wtorek miesiąca 8 lutego o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
  3. W piątek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy 30. Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na Mszach o godz. 900 (dodatkowo) i o godz. 1800 będzie udzielany chorym sakrament namaszczenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
  4. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” zastanawia się jak skutecznie chronić uczucia religijne oraz ma dodatek: Uwierz w cuda. Z „Gościa Niedzielnego” poznamy nowego doktora Kościoła i niedocenionego bohatera. „Idziemy” pisze o braterstwie papieża Franciszka. „Przewodnik Katolicki” wyjaśnia zniechęcenie, jedną z czołowych pokus, z którą musi się zmierzyć osoba spowiadająca się regularnie.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Leszek Grabarczyk, lat 84,

i † Tadeusz Wojtkiewicz, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia