Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

6. Niedziela Zwykła 13.02.2022

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie.
  2. Klasztor oo. Dominikanów w Łodzi oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej “O Crux Ave”, które odbędą się w dniach 18-20 marca w łódzkim klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Zielonej 13. Warsztaty kierowane są do osób powyżej 15 roku życia. Koszt warsztatów 130 zł. Zapisy rozpoczną się 18 lutego. Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie lodz.dominikanie.pl.
  3. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przybliża posługę kapelana szpitalnego oraz ma dodatek tematyczny: ABC wiary. „Gość Niedzielny” pisze o zmarłym poecie Jarosławie Marku Rymkiewiczu i jest z dodatkiem Biblii Audio CD 2. „Idziemy” wspomina przyjaciela Polski papieża Piusa XI. „Przewodnik Katolicki” wyjaśnia pojęcie skruchy w sakramencie spowiedzi. Jest najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  5. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana:

† Krystyna Krześniak, lat 71.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia