Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

7. Niedziela Zwykła 20.02.2022

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką Miłosierdzia Bożego o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie.
  2. Osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę biblijną lub nauczyć się modlić słowem Bożym zapraszamy na spotkania grupy biblijnej w każdą pierwszą środę miesiąca po Mszy św. o godzinie 1830 do sali przy kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Środę Popielcową.
  3. Młodzież klas VIII szkół podstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 6 marca, po Mszy św. o godz. 1800.
  4. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” rozmawia z prof. Kazimierzem Ożogiem o pięknie, roli i kondycji języka polskiego oraz ma dodatek tematyczny: Dbaj o zdrowie poświęcony problematyce szerokopojętego stresu. „Gość Niedzielny” pisze na temat Drogi Synodalnej Kościoła w Niemczech. Z „Idziemy” poznamy azjatycką twarz Kościoła. Czym tak naprawdę jest mikroagresja, a co takiego gaslighting? – te pojęcia przybliża „Przewodnik Katolicki”.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Michał Kasiński, lat 52,

† Andrzej Chojnacki, lat 68.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia