Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

8. Niedziela Zwykła 27.02.2022

 

 1. W związku z agresją rosyjską na Ukrainie ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza dzisiaj mieszkańców Łodzi na godz. 1900 do katedry łódzkiej na wspólną modlitwę o pokój na Ukrainie i w Europie, szczególnie polecając tych, którzy już ucierpieli i zginęli w wyniku działań wojennych. Środę Popielcową będziemy obchodzić jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.  Zebrane tego dnia ofiary na tacę będą przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym. Bardzo prosimy, aby osoby pragnące wspomóc naszych braci Ukraińców przygotowały i przyniosły do kościoła do przyszłej niedzieli ok. 20 kilogramową paczkę żywnościową, zapakowaną w pudło tekturowe. Niech znajdą się w nim trwałe produkty: kasza, ryż, mąka, konserwy, czekolady…, oraz środki czystości. Dołączmy do niej osobisty list zawierający słowa wsparcia i zapewnienia o naszej modlitwie. Tak przygotowane paczki trafią do Łucka, a stamtąd do poszczególnych rodzin na terenie całej diecezji. Przygotujmy te paczki tak, jak sami chcielibyśmy podobną paczkę, w podobnych okolicznościach otrzymać.
 2. W naszym kościele dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem o pokój. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i rodzinnej w tej ważnej dla świata intencji.
 3. Rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Módlmy się w tym czasie za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości.
 4. W środę 2 marca Popielcem rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który jest przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. W ten dzień obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ścisły. Podczas Mszy św. o godz. 700, 730, 900 (dodatkowo) oraz 1700 i 1800 sprawowany będzie obrzęd posypania głów popiołem.
 5. Z Wielkim Postem związane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane w każdy piątek o godz. 1730 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800 dla dorosłych. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę o godz. 1715.
 6. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać specjalne skarbonki, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i modlitwa o powołania kapłańskie oraz zakonne o godz. 1730.
 8. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 730.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. O godz. 1730 zapraszamy na Różaniec wynagradzający, poprowadzony przez Żywą Różę.
 10. Osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę biblijną lub nauczyć się modlić słowem Bożym zapraszamy na spotkania grupy biblijnej w każdą pierwszą środę miesiąca po Mszy św. o godzinie 1830 do sali przy kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Środę Popielcową.
 11. Młodzież klas VIII szkół podstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę 6 marca, po Mszy św. o godz. 1800.
 12. Taca gospodarcza w lutym przeznaczona jest między innymi na opłacenie ostatniej faktury za ciepło w kościele, która wyniosła 4435 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 13. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” podpowiada jak przeżyć Wielki Post z dzieckiem w rodzinie oraz pisze o tajemnicy obrazu Maryi z Guadalupe. „Gość Niedzielny” podejmuje temat praktyk pokutnych. „Idziemy” pisze o szacunku dla samego siebie. „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień marca.
 14. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Krystyna Andrzejczak, lat 81,

† Wanda Chróścielewska-Rapińska, lat 75,

† Wiesław Marciniak, lat 89,

i † Krzysztof Pijewski, lat 41.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia