Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

1. Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022

 

  1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jest to czas wyciszenia, modlitwy, postu, praktykowania uczynków miłosiernych względem duszy i ciała. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1730 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800 dla dorosłych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715, podczas których naukę pasyjną będzie głosił ks. prałat Grzegorz Kopytowski, dyrektor Studium Muzyki Kościelnej.
  2. Rozpoczęło się także wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych naszego miasta – w naszej świątyni w piątek 25 marca o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski.
  3. W niedzielę 3 kwietnia odbędzie się w naszej parafii wizytacja biskupia, podczas której między innymi zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę 12 marca po Mszy św. o godz. 1800. Natomiast dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotyka się młodzieży klas VIII, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku.
  4. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać specjalne skarbonki, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
  5. W poniedziałek 7 marca o godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Tomasza Sowika, podczas której będziemy modlić się za Solenizanta i prosić o nowe powołania kapłańskie. Natomiast w przyszłą niedzielę 13 marca na Mszy św. o godz. 830 będziemy się modlić za prałata Grzegorza Kopytowskiego z racji jego imienin.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 30 maja – 06 czerwca br. Szczegóły są wywieszone w gablocie i na ulotkach dostępnych w zakrystii. Wyjazd możliwy jest zarówno dla osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych. Dodatkowe informacje u ks. Tomasza Sowika.
  7. Bardzo dziękujemy za hojność materialną na rzecz Ukrainy, a także za przygotowanie paczek dla naszych braci Ukraińców. Zachęcamy do ufnej modlitwy indywidualnej i rodzinnej w intencji pokoju na Ukrainie i świecie. Dzisiaj taca na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o sytuacji prawosławia na Ukrainie. „Gość Niedzielny” zawiera kolejną płytę Biblia Audio. Z „Idziemy” poznamy twórcę Gorzkich żali. „Przewodnik Katolicki” podobnie jak wszystkie tygodniki podejmuje temat solidarności z walczącą Ukrainą.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Ireneusz Łuczak, lat 92,

† Daniel Głowacki, lat 83,

† Wiesława Zienko, lat 88,

† Helena Sadowska, lat 87,

i † Irena Paduch, lat 97.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia