Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022

 

  1. Wielki Post jest dobrą okazją do głębokiej rewizji swojego życia. Trudno sobie wyobrazić przemianę życia bez dobrego przeżycia rekolekcji w tym świętym czasie. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych będziemy przeżywać w dniach 28-30 marca br. Dla ogółu wiernych odbędą się w dniach od 10 kwietnia (Niedziela Palmowa) do środy 13 kwietnia. Módlmy się, aby okres Wielkiego Postu i pragnienie nawrócenia pomogło nam w otwarciu się na innych, w dostrzeżeniu godności tych, z którymi budujemy Kościół – nasz wspólny dom. W naszych modlitwach pamiętajmy o walczącym narodzie Ukrainy. Dzisiaj polecajmy Bogu posługę papieża Franciszka w 9. rocznicę jego wyboru.
  2. Zaplanujmy udział w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św.o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715.
  3. Trwa wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych Łodzi. W naszej świątyni w piątek 25 marca o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski.
  4. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać specjalne skarbonki, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 30 maja – 06 czerwca br. Szczegóły są wywieszone w gablocie i na ulotkach dostępnych w zakrystii. Dodatkowe informacje u ks. Tomasza Sowika.
  6. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” z dodatkiem specjalnym Podaj rękę Ukrainie. „Gość Niedzielny” pisze o Wojennych siostrach 2022. „Idziemy” przybliża Kwiecistą wyspę chrześcijan. „Przewodnik Katolicki” wyjaśnia Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Maria Ozimek, lat 96,

† Jadwiga Woźniak, lat 78,

† Wacława Jędrzejewska, lat 90,

† Zofia Krzyżewska, lat 87,

† Andrzej Gruchot, lat 73,

† Józef Chlebowski, lat 86

i † Genowefa Słowińska, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia