Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

3. Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022

 

  1. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W jedności z Następcą Świętego Piotra w tym dniu odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 1700.
  2. W ramach pielgrzymki do Kościołów Stacyjnych Łodzi w piątek Mszy św. o godz. 1800 będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski. Będzie to także główna uroczystość Dnia Świętości Życia w Kościele Łódzkim. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo i złożone będą przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, które są do wzięcia w zakrystii i pod chórem. Serdecznie zapraszamy!
  3. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci jest o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715.
  4. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać specjalne skarbonki, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
  5. W dniach 2 i 3 kwietnia będziemy w Parafii przeżywać wizytację duszpasterską, którą przeprowadzi ks. bp Marek Marczak.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 30 maja – 06 czerwca br. Szczegóły są wywieszone w gablocie i na ulotkach dostępnych w zakrystii. Dodatkowe informacje u ks. Tomasza Sowika.
  7. Z inicjatywy Akcji Katolickiej naszej parafii możemy zapoznać się z wystawą o Stanisławie Leszczyńskiej, która przez pewien czas swojego życia mieszkała na ul. Wspólnej.
  8. Dzisiaj taca gospodarcza. Rozpoczęły się prace przy termomodernizacji plebani, dzięki otrzymanej pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” o wojnie na Ukrainie i sytuacji w Zaporożu opowiada biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło. „Gość Niedzielny” omawia kolejny z grzechów głównych – nieczystość. „Idziemy” zastanawia się jak rozmawiać z dziećmi o konflikcie zbrojnym, uchodźcach i pomaganiu. „Przewodnik Katolicki” pisze o europejskim mężu stanu Władymyrze Zełenskim. Jest nowy numer „L’Osservatore Romano”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Władysław Jagiełło, lat 88,

† Marianna Augustyniak, lat 95,

† Julia Majewska, lat 92,

† Stanisław Balcerak, lat 91,

† Zdzisław Motyliński, lat 79,

i zmarły nagle brat Siostry Elżbiety, naszej zakrystianki † Grzegorz Jusiak, lat 49.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia