Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022

 

 1. Przeżywamy w parafii wizytację duszpasterską, którą przeprowadza ks. bp Marek Marczak. W sobotę ks. biskup spotkał się z księżmi i liderami grup parafialnych oraz z osobami konsekrowanymi. W niedzielę na Mszy św. o godz. 830 przyjmie sprawozdanie ks. proboszcza, o godz. 1000 odprawi Mszę św. za parafian i udzieli sakramentu bierzmowania, po Mszy św. o 1130 spotka się z Liturgiczną Służbą Ołtarza, a o 1400 z katechetami.
 2. Wielki Post jest dobrą okazją do głębokiej rewizji swojego życia. Ważne są dobrze przeżyte Rekolekcje Wielkopostne, które od przyszłej Niedzieli Palmowej (10 kwietnia) do Wielkiej Środy (13 kwietnia) poprowadzi ks. Marcin Wojtasik, dyrektor Wydziału Katechetycznego. Program rekolekcji znajduje się w gablocie przy wejściu i na stronie internetowej parafii. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Przypominamy o przyniesieniu do poświęcenia palemek tradycyjnych, do których wykonania szczególnie zachęcamy dzieci wraz z rodzicami.
 4. Osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę biblijną i nauczyć się modlić słowem Bożym zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, które odbędzie się w środę 6 kwietnia o godz. 1830 w sali na plebani.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i modlitwa o powołania kapłańskie oraz zakonne o godz. 1730.
 6. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715.
 7. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać skarbonki, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu.
 8. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o dramacie wojny na Ukrainie; o pomocy archidiecezji lwowskiej dla uchodźców opowiada abp Mieczysław Mokrzycki. „Gość Niedzielny” omawia kolejny z grzechów głównych – nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu. W „Idziemy” poznamy trzy piety Michała Archanioła. „Przewodnik Katolicki” pisze o reformie Kurii Rzymskiej.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Stanisław Oskroba, lat 66,

† Jan Sroka, lat 87,

† Marianna Filipiak, lat 90,

i † Marianna Machocka, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

 

 

REKOLEKCJE Wielkopostne

ks. dr Marcin Wojtasik, dyrektor Wydziału Katechetycznego AŁ

 Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022

700             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

830             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1000           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1130           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

1300           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1715           Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

1800              Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Spotkanie z młodzieżą klas VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

1930          Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

 

Wielki Poniedziałek * Wielka Środa (11–13 kwietnia 2022) Dni Pojednania

900             Msza św. z nauką rekolekcyjną

1500          Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia  i Spowiedź święta

1700           Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800           Msza św. z nauką rekolekcyjną