Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Palmowa 10.04.2022

 

  1. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje, które prowadzi ks. dr Marcin Wojtasik, dyrektor Wydziału Katechetycznego AŁ. W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. z nauką o godz. 900, 1700 i 1800. Przez te trzy dni od godziny 1500 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie z młodzieżą klas VII i VIII szkół podstawowych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Program rekolekcji znajduje się w gablocie przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.
  2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Kulminacyjne dni Wielkiego Tygodnia to Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, czyli ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa; Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa (obowiązuje post ścisły); Wielka Sobota – dzień milczenia i czuwania, którą kończy Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchody Wielkanocy. Nabożeństwa w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 1800. Obrzędy Wigilii Paschalnej o godz. 2000, na które przynosimy świece.
  3. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek o godz. 1500 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Ofiary zbierane do puszek podczas Nabożeństwa wielkopiątkowego przeznaczone zostaną na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
  4. Z Wielką Sobotą związany jest zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd ten odbędzie się przed kościołem od godz. 800 do godz. 1830, co pół godziny, a w godz. od 1000 do 1500 co kwadrans.
  5. Porządek Mszy świętych w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny – jak w każdą niedzielę.
  6. Zachęcamy do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. W Wielki Czwartek spowiedź będzie od godziny 1700, w Wielki Piątek od 1500, w Wielką Sobotę przez cały dzień do godz. 1830.
  7. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w drugi wtorek miesiąca 12 kwietnia o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
  8. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. Słynny biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski opowiada „Niedzieli” o ostatnich dniach ziemskiego życia Jezusa. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem Biblii Audio. „Idziemy” przybliża postać Natalii Tułasiewicz, patronki nauczycieli w Polsce. „Przewodnik Katolicki” pisze o ojcu Wenantym Katarzyńcu.
  10. W ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca:

† Zdzisława Gorczyca, lat 80,

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…         

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

 

REKOLEKCJE Wielkopostne

Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022

700             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

830             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1000           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1130           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

1300           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1715           Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

1800              Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Spotkanie z młodzieżą klas VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

1930          Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

 

Wielki Poniedziałek * Wielka Środa (11–13 kwietnia 2022) Dni Pojednania

900             Msza św. z nauką rekolekcyjną

1500          Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia: Spowiedź święta

1700           Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800           Msza św. z nauką rekolekcyjną