Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022

 

  1. Święta Wielkanocne zachęcają nas do odkrycia na nowo prawdy o Zmartwychwstaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech staną się one czasem odnowienia wiary w Miłosierdzie Boże i dobro drugiego człowieka. Życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, pokoju i miłości. Niech radość ze Zmartwychwstania Chrystusa wypełni nasze serca, a towarzyszący temu blask nadziei, doda siły i wzbogaci nas duchowo. Szczęść Boże.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  3. W piątek w oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje post.
  4. Do przyszłej Niedzieli trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego „ZATRZYMAJMY WOJNĘ WOŁAJĄC O MIŁOSIERDZIE”. Dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 1800, w tygodniu po Mszy św. o 1700.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas Archidiecezji Łódzkiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Tego dnia do kosza przed ołtarzem złożymy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, których zawartość będzie wsparciem dla działalności naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego.
  6. Naszą wdzięczność kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w godne przygotowanie Wielkiego Tygodnia: Asyście Parafialnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Harcerzom ZHR, Panu Organiście, a szczególnie Siostrze Zakrystiance i pomagającym jej osobom za dekorację kaplicy nawiedzenia, grobu i ołtarza oraz wszystkim wiernym uczestniczącym w tych nabożeństwach.
  7. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Andrzej Kowalczyk, lat 84,

† Zofia Mazurkiewicz, lat 70,

i † Włodzimierz Kupczyński, lat 81.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.