Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Miłosierdzia 24.04.2022

 

  1. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. Do kosza przed ołtarzem składamy dzisiaj skarbonki z Jałmużny Wielkopostnej, których zawartość jest wsparciem dla działalności naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. W poniedziałek 25 kwietnia ks. proboszcz Jarosław Pater obchodzi imieniny. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Solenizanta, podczas której będziemy się także modlić o nowe powołania kapłańskie.
  3. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Kwietniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę nowego oświetlenia w kościele. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy jak rozmawiać o wierze z niewierzącymi. „Gość Niedzielny” przybliża postać siostry Heleny Majewskiej, wileńskiej Apostołki Miłosierdzia. „Idziemy” przypomina dzień wyzwolenia Dachau 29 kwietnia 1945r., który jest Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień maja.
  5. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Zdzisław Rudzki, lat 73,

† Elżbieta Szusterowska-Martin, lat 88,

† Bażanna Haus, lat 94,

† Krystyna Choronżewska, lat 80,

i † Teresa Woźniak, lat 69.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.