Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

3. Niedziela Wielkanocna 01.05.2022

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie to inauguruje obchody XIV Tygodnia Biblijnego, którego motywem przewodnim są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Serdecznie zachęcamy do osobistego czytania, rozważania i kontemplowania Słowa Bożego.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800.
 3. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
 4. Osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę biblijną i nauczyć się modlić słowem Bożym zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, które odbędzie się w środę 4 maja o godz. 1830 w sali na plebani.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca (5 maja) o powołania kapłańskie i zakonne będziemy się modlić w ramach nabożeństwa majowego o 1730.
 6. Z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy św. o godz. 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca (7 maja) o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. O godz. 1630 zapraszamy na Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Żywą Różę.
 8. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 172. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci i rodzin w sobotę o godz. 900. Także w przyszłą Niedzielę o godz. 1130 odbędzie się rocznica I Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły, które w ubiegłym roku przeżywały  swoją uroczystość pierwszokomunijną. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 1000. Apelujemy do rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie religijnej i rodzinnej.
 9. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna w skarbonkach przyniesionych w Niedzielę Miłosierdzia Bożego złożono 3 248 zł. Kwotę tę w całości przeznaczamy na działalność pomocową Zespołu Charytatywnego naszej parafii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o fenomenie polskiej maryjności. O tym, że nabożeństwa majowe są skarbem wiary i tradycji pisze „Gość Niedzielny”. „Idziemy” przypomina polskie symbole narodowe. „Przewodnik Katolicki” pisze o ważności święta Konstytucji 3 maja.
 11. W środę 27 kwietnia br. w 83 roku życia, 60 roku kapłaństwa i 34 roku biskupstwa odszedł – przygotowany na spotkanie z Panem – śp. ksiądz biskup senior Adam Lepa – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. Miłosierdziu Bożemu polecajmy go i naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Zbigniew Blek, lat 83,

† Elżbieta Włodarczyk, lat 82,

† Stanisław Zagórski, lat 95,

i † Jarosław Zduniewski, lat 74.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.