Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

4. Niedziela Wielkanocna 08.05.2022

 

  1. Dzisiaj w 4. Niedzielę Wielkanocy, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań do Służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii.
  2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w drugi wtorek miesiąca 10 maja o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
  3. W piątek 13 maja obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 1800.
  4. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 65. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci oraz rodzin w sobotę o godz. 900. Także w przyszłą Niedzielę o godz. 1130 odbędzie się rocznica I Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły, które w ubiegłym roku przeżywały  swoją uroczystość pierwszokomunijną. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 1000. Apelujemy do rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie religijnej i rodzinnej.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  6. Zakończył się półroczny okres wypominek za zmarłych. Zainteresowanych kontynuowaniem modlitwy za zmarłych na kolejne półrocze zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca maja taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przybliża postać Marii Grzegorzewskiej, twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce, oraz wspomina zmarłego biskupa Adama Lepę. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem Biblii Audio. W „Idziemy” przeczytamy o wciąż aktualnych objawieniach fatimskich. „Przewodnik Katolicki” pisze o sztuce obdarowywania.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Stefania Przybyłowska, lat 87,

† Michał Kaliński, lat 94,

i † Maria Łuczak, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…   

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.