Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Wielkanocna 15.05.2022

 

  1. Jutro 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.
  2. 19 maja, w trzeci czwartek miesiąca, zapraszamy na różaniec o godz. 1630.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 55. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci oraz rodzin w sobotę o godz. 900. Także w przyszłą niedzielę o godz. 1130 odbędzie się rocznica I Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 1000. Apelujemy do rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie religijnej i rodzinnej.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  5. Zakończył się półroczny okres wypominek za zmarłych. Zainteresowanych kontynuowaniem modlitwy za zmarłych na kolejne półrocze zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” jest religia internetowa. „Gość Niedzielny” przybliża przesłanie św. Karola de Foucauld. W „Idziemy” przeczytamy o rodzeństwie Karola Wojtyły. „Przewodnik Katolicki” pisze o Żywym Różańcu.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Halina Brożyniak, lat 79,

i † Józef Czaja, lat 88.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.