Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

6. Niedziela Wielkanocna 22.05.2022

 

  1. Dzisiaj ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, obchodzi 34. rocznicę święceń kapłańskich. Zachęcamy do modlitwy w intencji Jubilata oraz o nowe powołania kapłańskie dla Kościoła Łódzkiego.
  2. We wtorek 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych oraz Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
  3. W czwartek 26 maja pamiętajmy w modlitwie o naszym mamach żyjących i zmarłych.
  4. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych i czerwcowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  5. W sobotę 28 maja o godz. 1000 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń diakonatu klerykowi łódzkiego seminarium oraz – po raz pierwszy w naszej archidiecezji – 16 mężczyznom, którzy przez ostanie trzy i pół roku przygotowywali się do pełnienia zadań diakona stałego.
  6. Także w sobotę, ale w naszym kościele o godz. 1100 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej „Scholasticus”.
  7. Zakończył się półroczny okres wypominek za zmarłych. Zainteresowanych kontynuowaniem modlitwy za zmarłych na kolejne półrocze zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę nowego oświetlenia w kościele. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przybliża postać Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca i „Banku Niebios”. „Gość Niedzielny” opowiada o Lence z Syberii, która zrezygnowała z bycia modelką i prezenterką telewizyjną, by modlić się i katechizować. Tematem tygodnia w „Idziemy” jest macierzyństwo. „Przewodnik Katolicki” zastanawia się czy obecnie mamy w kościele kryzys powołań czy powołanych w kryzysie?
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Zdzisława Kotulska-Hofmokl, lat 81,

† Jan Głuszkowski, lat 70,

i † Włodzisław Klimek, lat 77.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.