Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1000 grupa teatralna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 4 w Łodzi przedstawi spektakl pt. „Spotkanie dobra ze złem”, czyli spotkanie Stanisławy Leszczyńskiej ze Ślepym Maksem, według autorskiego scenariusza nauczyciela historii i prezesa Akcji Katolickiej naszej parafii Adama Żuchalskiego. Patronat objął ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Serdecznie zapraszamy!
 2. Trwa nowenna do Ducha Świętego, którą odmawiamy podczas nabożeństw majowych i czerwcowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 3. W środę rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony kultowi Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to czas szczególnie bliski naszej parafii ze względu na jej tytuł. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane w tygodniu o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkanie grupy biblijnej odbędzie w środę 1 czerwca o godz. 1830 w sali na plebani.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca o powołania kapłańskie i zakonne będziemy się modlić w ramach nabożeństwa czerwcowego o 1730.
 6. Z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy św. o godz. 730 i o 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Czerwiec jest dobrą okazją do przypomnienia znaczenia praktyki spowiedzi i Komunii świętej pierwszopiątkowej. Jest to forma wynagrodzenia Sercu Jezusowemu za krzywdy wyrządzane przez grzechy. Zachęcamy do tej praktyki dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Po Mszy o godz. 1800 zapraszamy na Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Żywą Różę.
 8. W sobotę 4 czerwca o godz. 1000 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz jednemu diakonowi z Seminarium Redemptoris Mater.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej oraz rozpoczyna zwykły okres liturgiczny.
 10. Dzisiaj zbiórka do puszek na wakacyjne akcje CARITAS. Za wszystkie ofiary złożone na kościół składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o sile Różańca i jego znaczeniu w życiu modlących się osób. „Gość Niedzielny” opowiada o posłudze kapelana w szpitalu wojennym w Charkowie. „Idziemy” pisze o niebie jako naszym przeznaczeniu ostatecznym. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień czerwca. Jest nowy numer „L’Osservatore Romano”.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Leon Zawadzki, lat 83,

i † Jerzy Ważny, lat 70.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.