Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022

 

 1. Dzisiejsza Niedziela kończy liturgiczny okres Wielkanocy. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. W czwartek 9 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższegoi Wiecznego Kapłana. Podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy się modlić o świętość kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 3. W piątek 10 czerwca Wieczystą Nowenną do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800 rozpoczniemy w naszej parafii Święto Eucharystii. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 2100. Następnego dnia w sobotę 11 czerwca adoracja przez cały dzień. Eucharystia dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II o godz. 1800, a po niej Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej upamiętniającej wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi 13.06.1987 r.
 4. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 5. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte odprawione będą o godz. 700, 830. Po Mszy świętej o godz.  1000 odbędzie się procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej, Julianowską i Zgierską z powrotem do kościoła. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1130. Kolejna Msza święta sprawowana będzie po procesji. Msze święte wieczorne o godz. 1800 i 1930. Zgodnie ze zwyczajem prosimy parafian o dekoracje domów i ulic, budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach oraz o wzajemną pomoc przy ich tworzeniu. We Mszy świętej i procesji w szczególności prosimy o udział grup parafialnych: Liturgicznej Służby Ołtarza, Asysty, dzieci i innych.
 6. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację do Studium Organistowskiego, które przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii. Rekrutacja odbędzie się 23 czerwca br. o godz. 1700 w siedzibie Studium przy ul. Zgierskiej 123 w Łodzi.
 7. Od 30 czerwca do 3 lipca w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej odbędą się warsztaty śpiewu gregoriańskiego Cantus Gregorianus. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Studium szkolachoralu-lodz.pl i w gablocie.
 8. Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia niestacjonarne: 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej; studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole; oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy chcieliby zdobyć uprawnienia do nauczania etyki w szkołach jako kolejnego przedmiotu. Informacje o rekrutacji i studiach znajdują się na stronie Instytutu archidiecezja.lodz.pl/akw-it oraz w gablocie.
 9. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za wszystkie ofiary złożone na kościół składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o ekipach Matki Bożej. „Gość Niedzielny” jest
  z dodatkiem Biblii Audio. Tematem tygodnia „Idziemy” jest bierzmowanie. „Przewodnik Katolicki” pisze o znaczeniu beatyfikacji elżbietańskich męczenniczek.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Tadeusz Kuba, lat 68,

† Jacek Płachciński, lat 72,

† Wielisława Gortat-Zalewska, lat 79,

† Zbigniew Rawski, lat 77,

† Grzegorz Kulesza, lat 56,

i † Stefan Gałka, lat 98.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.