Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Najświętszej Trójcy 12.06.2022

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 2. W poniedziałek 13 czerwca przypada 35. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi. Po Mszy o godz. 1800 w ramach nabożeństwa fatimskiego podziękujemy Bogu za pontyfikat Papieża-Polaka i pomodlimy się o pokój na świecie.
 3. We wtorek 14 czerwca o godz. 1630 odbędzie spotkanie formacyjne Żywego Różańca w sali obok kancelarii parafialnej.
 4. W czwartek 16 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte odprawione będą o godz. 700 i 830. Po Mszy św. o godz.  1000 wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, tj. ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej, Julianowską i Zgierską z powrotem do kościoła. Mszy św. o godz. 1130 nie będzie. Kolejna Msza św. sprawowana będzie po procesji, a wieczorem o godz. 1800 i 1930. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 1800. Prosimy parafian o dekoracje domów i ulic oraz o budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach i wzajemną pomoc przy budowie ołtarzy. Zachęcamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji, w szczególności grupy parafialne: Liturgiczną Służbę Ołtarza, Asystę, a także dzieci komunijne i rocznicowe. Prosimy o wsparcie Asysty, szczególnie mężczyzn do niesienia chorągwi. Zgłoszenia chętnych przyjmuje ks. Andrzej.
 5. Przez całą oktawę Bożego Ciała, w ramach nabożeństwa czerwcowego, będzie uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 6. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800.
 7. W dniu 10 lipca Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
 8. W związku z okresem letnim ulegnie zmianie porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730.  Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątki w godz. 1500-1700.
 9. Dzisiaj taca na budowę kościołów. Za tydzień taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary złożone na kościół składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o sensie procesji Bożego Ciała. „Gość Niedzielny” pisze o świętości członków rodziny Karola Wojtyły, procesie beatyfikacyjnym jego rodziców oraz perspektywach wyniesienia na ołtarze jego brata. W „Idziemy” znane i wierzące osoby mówią czym jest dla nich adoracja Jezusa Eucharystycznego. „Przewodnik Katolicki” pisze o watykańskim nawróceniu.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Bogusław Pacobiej, lat 63,

i † Maria Paradzińska, lat 72.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.