Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

12 Niedziela Zwykła 19.06.2022

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała, która w czwartek zakończy się tradycyjnym poświęceniem wianków i ziół. Tego dnia obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. W piątek 24 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, czyli nasz parafialny odpust. Msze św. będą sprawowane o godz. 700, 730, 900, 1700 i 1800. Na Mszy św. o godz. 1700 będziemy się modlić za dzieci i młodzież kończących rok szkolny. Główna Msza święta odpustowa sprawowana będzie o godz. 1800, której będzie przewodniczył ksiądz Stanisław Ziętek, proboszcz parafii w Kałowie, wieloletni wikariusz naszej parafii. Nabożeństwo czerwcowe w dniu odpustu po Mszy św. o godz. 1800 z procesją.
 3. W ramach przygotowania do uroczystości odpustowej w środę, czwartek i piątek odbędzie się Triduum Eucharystyczne, czyli Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Przez te trzy dni, po ostatniej Mszy św. porannej aż do Mszy św. wieczornej będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, której celem jest uwielbienie Chrystusa i modlitwa wynagradzająca za zniewagi, jakich Zbawiciel doznaje przez nasze grzechy. Serdecznie zapraszamy do nawiedzania w tych dniach naszej świątyni i modlitwy adoracyjnej. Grupy parafialne i osoby indywidualne, które chcą modlitewnie czuwać zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik.
 4. W środę 22 czerwca po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo Uwielbienia, które poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Natomiast w czwartek 23 czerwca po wieczornej Eucharystii czuwanie modlitewne w intencji rodzin zakończone indywidualnym błogosławieństwem rodzin poprowadzą członkowie Kościoła Domowego. Serdecznie zapraszamy!
 5. W sobotę 25 czerwca obchodzimy w kościele wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800.
 7. 10 lipca Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
 8. W związku z okresem letnim ulegnie zmianie porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730.  Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
 9. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o praktyce pierwszych piątków miesiąca. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy wojenne opowieści zakonnic, które zostały na Ukrainie z obłożnie chorymi. „Idziemy” pisze o elektronicznym detoksie. „Przewodnik Katolicki” zachęca do odnowienia nabożeństwa do Serca Jezusowego.
 11. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana:

† Ewelina Kucharzuk, lat 90,

i † Janina Korzeniowska, lat 91.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.