Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

14 Niedziela Zwykła 03.07.2022

 

  1. Dzisiaj o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca wraz z modlitwą o urodzaje.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. 10 lipca Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
  4. Pielgrzymka do Ziemi Świętej, która miała odbyć się w czerwcu, przełożona została na termin od 5 do 12 listopada br. Szczegóły na plakacie w gablocie. Dodatkowe informacje u ks. Tomasza Sowika.
  5. Przypominamy, że w okresie letnim ulega zmianie porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730.  Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  6. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” polecamy do przeczytania Wakacyjny savoir vivre. W „Gościu Niedzielnym” poznamy niedawno błogosławionych libańskich męczenników. „Idziemy” przybliża postać ks. Pawła Włodkowica, prekursora praw człowieka. „Przewodnik Katolicki” zastanawia się jak pandemia zmieniła życie księży.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Kazimierz Sosnowski, lat 76,

† Jadwiga Jerzak, lat 80,

i † Franciszek Cybulski, lat 89.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.