Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

15 Niedziela Zwykła 10.07.2022

 

  1. W poniedziałek 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
  2. W środę 13 lipca po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  3. W sobotę 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. U Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi, przy ul. św. Teresy 6, trwa Nowenna ku czi Matki Bożej Szkaplerznej. Szczegóły w gablocie.
  4. Pielgrzymka do Ziemi Świętej, która miała odbyć się w czerwcu, przełożona została na termin od 5 do 12 listopada br. Szczegóły na plakacie w gablocie. Dodatkowe informacje u ks. Tomasza Sowika.
  5. Przypominamy, że w okresie letnim ulega zmianie porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00  i 18.00, a w dni powszednie o godz. 7.30.  Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17.00.
  6. W przyszłą trzecią niedzielę lipca taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie w piątki o godz. 18.00 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o relikwiach po Zbawicielu i o tym, czy mamy pytać o ich autentyczność. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się dodatek: Biblia audio CD, Księgi Historyczne cz.I. „Przewodnik Katolicki” omawia nową drogę przygotowania do małżeństwa. Natomiast „Idziemy” stawia pytanie, czy liczy się tylko wnętrze człowieka, czy też to, co na siebie zakładamy? Jest również do nabycia najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Marek Parnak, lat 65,

† Ryszard Popielski, lat 76,

i † Teresa Stefańska, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…   

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.